Kolekcja: Lampy i inne

|Spis eksponatów:
Zbieram stare kalkulatory, komputery i układy scalone, a w szczególności pamięci EPROM z dużą strukturą (powyżej 1cm) i mikrokontrolery z charakterystycznym okienkiem, przez które widać strukturę scaloną. Jeżeli masz takie zabytki to pisz do mnie na adres

Mikrokontrolery XMEGA

Multimetr ТЛ-4М

Ampierwołtomietr ispytatiel tranzistorow tipa TL-4M - czyli rosyjski multimetr. Kiedyś tata kupił go na bema od ruskich i schował do szafy. Tym sposobem przeleżał 20 lat w stanie praktycznie fabrycznym. Gdyby nie rozlane baterie to miernik jest w stanie doskonałym. Fabryczne opakowanie styropianowe, instrukcja obsługi z pieczątką 1990 na karcie gwarancyjnej i kable. W instrukcji jest schemat tego wynalazku - trudno w to uwierzyć, ale multimetr z 1990 roku nie ma w sobie ani jednego układu scalonego! Wspomniane wcześniej baterie są nietypowe i dzisiaj już się takich nie dostanie - ich termin przydatności minął jakieś 20 lat temu. Baterie są potrzebne tylko do omomierza i testera tranzystorów. Tester jest dość rozbudowany. Umożliwia regulację prądu kolektora, bazy i pomiar hFE w różnych warunkach, czego w zachodnich współczesnym miernikach nie ma. Amperomierz i woltomierz działają, choć trochę niedokładnie. Pewnie to kwestia kalibracji. Gdyby ktoś chciał skany instrukcji to piszcie na maila.


Elementy elektroniczne, zestawy prototypowe, Arduino


Lampa elektronowa ГКЗ-100

Ot taka sobie lampeczka wielkości butelki od piwa :)


Transformator HV

Miał służyć do budowy lampy plazmowej, kiedy byłem w liceum. Z lampą nie wyszło, ale transformator zostawiłem, bo ładnie wygląda.

1 komentarze :

Anonimowy pisze...

Co do multimetru - można bez problemu dostać dziś pasujące ogniwa (typ R10) np w Batimexie -zmylić może że sa sprzedaane w długiej baterii 2xR10 ale wystarczy rozpruć walcową obudowę i mamy 2 nowoczesne, z plastikowwymi zaślepkami (acz cynkowe) 2 ogniwa.
Uzywam ich też do rosyjskiego studyjnego mikrofonu pojemnościowego MKE 271.

Publikowanie komentarza

Skomentuj!