Kurs XMEGA: sygnały zegarowe (07)

|

Strona przeniesiona na nowy adres:
extronic.pl


9 komentarze :

stack overflow pisze...

Mam pytanie. Z racji faktu, iż xmega może się "sama" poprzez program przetaktowywać, jakim procesorem najlepiej zastąpić atmegę644p do projektu przenośnego zegarka zasilanego z akumulatora litowo-polmerowego, gdzie prawie wszystkie piny są zajęte? Oraz kwestia wspominanego gdzieś bootloader-a - normalnie planowałbym loader na USB do atmegi, gdzie konsekwencją jest ciągła praca na 12MHz, co przy zasilaniu akumulatorowym jak na zegarek jest bez sensu - co potrzeba, by móc z tego "wbudowanego" dobrodziejstwa do programowania xmegi korzystać?
Pozdrawiam. :)

Dominik Leon Bieczyński pisze...

Nic nie potrzeba, włączasz i działa :) Układ USB ma własny zegar CLKUSB, którym się taktuje. Zegar procesora możesz ustawić dowolny i dowolne jest źródło sygnału. Zero ograniczeń!

Anonimowy pisze...

Witam
Mam pytanie jak jest ze stabilnością i dokładnością wewnętrznych generatorów? Albo jestem ślepy albo nie mogę coś tego znaleźć. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Witam,
Po uruchomieniu przykładu na Eclipse Luna, nie są wyświetlane wszystkie komunikaty na LCD oprócz pierwszego 32MHz i PLL 2 MHz , czy może po uruchomieniu nowego zegara RC należy robić InitLcd ?

Dominik Leon Bieczyński pisze...

To, że w Eclipse coś nie działa, jakoś mnie nie dziwi. Na problemy z Eclipse jest jedno rozwiązanie - Panel Sterowania - Odinstaluj programy. Następnie należy zainstalować najnowszą wersję Atmel Studio, opublikowaną na stronie firmy Atmel. Oryginalne oprogramowanie jest DARMOWE i nie ma ŻADNYCH OGRANICZEŃ. Po co wyważać otwarte drzwi?

Anonimowy pisze...

Witam. Przy kompilowaniu w atmel studio wywala mi błąd przy Osc2MHz() , Osc32MHz(), OscXtal() oraz OscPLL(pll). Gdzie leży problem?

Dominik Leon Bieczyński pisze...

Skopiuj cały kod, a nie tylko funkcję main(). Nad spisem treści jest link do całego kodu.

Anonimowy pisze...

Mógłbym prosić o podpowiedź dot. miejsca, gdzie można znaleźć informacje dot. zarządzania zegarem (np. o strukturze OSC, procedurze zmiany źródła taktowania itp.). Przeglądam dokumentacje, ale wszysto opisane jest dosyć ogólnie... Dzięki za odpowiedź!

Dominik Leon Bieczyński pisze...

W dokumentacji Atmela wszystko jest napisane :)

Publikowanie komentarza

Skomentuj!