Xilinx ISE WebPACK - jak to ogarnąć i nie zwariować


Strona przeniesiona na nowy adres:
extronic.pl


10 komentarze :

Anonimowy pisze...

Wszystko pięknie, tylko żeby pobrać program trzeba się zarejestrować, po rejestracji i tak nie można pobrać programu ze względów technicznych.

Dominik Leon Bieczyński pisze...

U mnie idzie bez problemu. Może mieli jakieś problemy techniczne albo nie masz zainstalowanej Javy. Po kliknięciu w link otwiera się jakiś Download Manager, który pośredniczy w ściąganiu plików z ich serwera.

Jaro Jaro pisze...

Witam. Jestem początkującym elektronikiem i prosiłbym o napisanie jak wypełnić na stronie Xilinx formularz rejestracyjny i jak ściągnąć opisany program. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

@Jaro Jaro - chłopie jeżeli nie potrafisz sobie poradzić z wypełnieniem formularza na stronie Xlinksa to nie bierz się za elektronikę - szkoda twojego czasu.

elektro pisze...

a co z symulacją?

Dominik Leon Bieczyński pisze...

Symulacja to temat na osobny artykuł :)

raaasz pisze...

Witam.
Długo trzeba czekać na uzyskanie klucza aktywacyjnego? Bo ja Jakoś się doczekać nie mogę.

Dominik Leon Bieczyński pisze...

Mi przysłali natychmiast. Może spróbuj jeszcze raz.

Anonimowy pisze...

Programator LPT można zrobić na 74HC367, ale teraz mało komputerów posiada port drukarkowy. Czy LPT na USB obsłuży ten programator? Używam głównie Linuxa.

Dominik Leon Bieczyński pisze...

Z tego co wiem - nie obsłuży. Programatory Xilinxa na LPT wykorzystują jakieś rozwiązania, których nie da się przerobić na USB. Wszystkie przejściówki USB-LPT do drukarek od razu można spisać na straty. Istnieją nieoryginalne rozwiązania oparte o FT2232 i jakoś nawet to się integruje z ISE, ale nie próbowałem. Jeżeli chcesz tym się zajmować profesjonalnie, to nie żałuj kasy na oryginalny programator, a jeśli chcesz się tylko pobawić FPGA to polecam MachXO2 od Lattice - tam programator na USB jest wbudowany we wszystkie płytki testowe, a własny można bez problemu zrobić.

Publikowanie komentarza

Skomentuj!