Galerie

|

Jestem kolekcjonerem różnych starych urządzeń elektronicznych i stworzyłem dla nich wirtualne muzeum. Niektóre kupiłem na Allegro, niektóre wygrzebałem ze śmietnika, a jeszcze inne podarowali mi dobrzy ludzie, za co bardzo dziękuję! Jeśli masz jakąś starą elektroniką, napisz do mnie.

Polskie układy scalone w środku
Wiedzieliście, istnieła w Polsce fabryka CEMI, która produkowała układy scalone? Otworzyłem kilka z nich, a struktury scalone sfotografowałem pod mikroskopem. W środku można znaleźć naprawdę dziwne zagadki z ponad 20-letnią historią.
Stare struktury scalone
Archaiczne scalaki mają taką zaletę nad współczesnymi, że na ich strukturach krzemowych widać pojedyncze tranzystory bez potrzeby sięgania po ekstremalnie drogi mikroskop. Niektóre z nich są na tyle proste, że można nawet wyróżnić poszczególne elementy!
Nowoczesne struktury scalone
W tej galerii znajduje się całe mnóstwo krzemowych struktur scalonych wydobytych z najróżniejszych układów scalonych, wylutowanych z różnych urządzeń codziennego użytku - procesory, pamięci, FPGA oraz specjalizowane układy ASIC.
Prototypy procesorów Intel Confidential
Uwaga! Ściśle tajne! To są zdjęcie płyt do testów procesorów komputerowych. Wielkie, dziwne i tajemnicze, a ich ceny są absurdalnie wysokie.
Wyświetlacze LED
Zanim technologia LCD stała się codziennością, powszechne były wyświetlacze wykonane w oparciu o diody LED. Chociaż ich era świetności już dawno przeminęła i nigdy nie powróci, to każdy z nich wciąż ma swój dawny blask.
Zabytkowe procesory
Oto kilka modeli rewolucyjnych procesorów komputerowych z bogatą, ciekawą historią, a także z pięknym wykonaniem obudowy z filetowej ceramiki oraz mnóstwem pozłacanych pinów.

Jak otworzyć układ scalony?
Od kiedy zacząłem zamieszczać zdjęcia krzemowych struktur, wyciągniętych z układów scalonych, regularnie na mojej poczcie pojawiają się pytania: jak otworzyć układ scalony? Czas najwyższy, aby opublikować prostą i skuteczną metodę!