# HomeIO - system do zdalnego monitorowania i sterowania HomeIO tworzę już od 10 lat od momentu zainstalowania małej elektrowni wiatrowej. Chciałbym pokazać dlaczego warto go użyć i co dowiedziałem się podczas jego tworzenia. Aleksander Kwiatkowski
# Windows IoT (Eng) The short history and bright future of Windows IoT. (Related with http://events.pozoga.eu/57-spotkanie-poznanskiej-grupy-net/ ) Goran Karacic
Spotkanie Hardgroup #5 - IoT oraz elektrownie wiatrowe
Będziemy Was informować o ciekawych spotkaniach, na które warto przyjść i posłuchać, co ciekawego mają do powiedzenia znawcy tematów. Zapraszamy na #5 spotkanie Hardgroup. Wstęp wolny, 2016.04.15 18:00 Grobla 7 Poznań
Kurs elektroniki cyfrowej
Zapraszam na kurs nie-internetowy do Zakład Makerspace w Poznaniu już 6 kwietnia, gdzie poprowadzę cykl warsztatów z elektroniki cyfrowej. Kurs przeznaczony jest dla osób interesujących się sprzętowymi zagadnieniami elektroniki cyfrowej. Zbudujemy układy ilustrujące działanie różnych scalaków, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób myślą mózgi elektronowe.
Zapisy - https://elektroozaklad.evenea.pl/
13.04.16 (środa) 18.00-21.00
20.04.16 (środa) 18.00-21.00
30.04.16 (sobota!) 18.00-21.00
Podczas zajęć będziemy budować układy elektroniczne, które będą naprawdę działać! Zestaw elementów, zawierający układy scalone, rezystory, diody, itp. jest dostępny u prowadzącego. Do budowy wykorzystamy płytkę stykową oraz zestaw przewodów - jeśli już je masz to oczywiście nie musisz kupować ich kolejny raz.
Zapisy - https://elektroozaklad.evenea.pl/
Dla kogo?
Zajęcia są adresowane dla początkujących elektroników, hobbystów, studentów i uczniów szkół średnich. Kurs prowadzony jest od podstaw. Wymagana jest jedynie umiejętność rozpoznania podstawowych elementów elektronicznych i lutowania elementów przewlekanych. Nie musisz być ekspertem systemów mikroprocesorowych :)Program
06.04.16 (środa) 18.00-21.00- WSTĘP - Podstawy elektroniki analogowej i cyfrowej, wejście/wyjście cyfrowe, stany logiczne, podstawowe bramki, wady, zalety. Jedyne zajęcia czysto wykładowe o charakterze zapoznawczo - wyrównawczym.
- SONDA LOGICZNA - Do czego służy sonda logiczna i jak działa, opis budowy, wytłumaczenie schematu. Lutowanie. Na tej części zajęć potrzebne będą lutownice.
13.04.16 (środa) 18.00-21.00
- GENERATOR KWARCOWY - Przerzutnik D, dzielnik częstotliwości, liczniki, połączenie kaskadowe, generator przebiegu prostokątnego, układ zegarowy w procesorach, reset, omówienie innych generatorów. Budowa generatora kwarcowego na płytce stykowej, który będzie mrugał diodami.
- LICZNIK - Praktyczny przykład wykorzystania generatora kwarcowego. Zapis liczb w kodzie binarnym i BCD. Wyświetlacz LED 7-segmentowy i sterownik wyświetlacza. Zastosowanie bramek AND i NOT do ustawiania i resetowania liczników. Budowa licznika/zegarka/timera z wykorzystaniem generatora kwarcowego.
20.04.16 (środa) 18.00-21.00
- PRZETWORNIK ADC - Jak działa komparator. Idea działania równoległego przetwornika ADC. Potencjometr jako dzielnik napięcia. Przetwornik kodu 1z10 na BCD. Omówienie innych typów przetworników ADC. Budowa bardzo prostego woltomierza.
- PRZETWORNIK DAC - Drabinka rezystorowa R-2R, przetwornik wagowy, modem, zasilanie diody LED źródłem prądowym. Budowa układu cyfrowo sterującego diodą LED. Jeśli wystarczy czasu to budowa modemu.
30.04.16 (sobota!) 18.00-21.00
- REJESTRY I MULTIPLEKSERY - Co to są rejestry, rejestr przesuwny jako cyfrowa taśma magnetofonowa (albo jak kto woli Maszyna Turinga). Co to jest multiplekser, czym różni się multiplekser cyfrowy i analogowy. Zastosowanie multipleksera jako cyfrowego przełącznika przepływu danych. Budowa węża świetlnego z wykorzystaniem generatora kwarcowego.
- UKŁADY ARYTMETYCZNE - zapis liczb BIN, U2, Float. Komparator cyfrowy na bramkach XNOR. Sumator, bity przeniesienia. Budowa kalkulatora w grupach 2-osobowych: jedna osoba buduje układ klawiatury i komparatora, druga buduje sumator i wyświetlacze.
Podczas zajęć będziemy budować układy elektroniczne, które będą naprawdę działać! Zestaw elementów, zawierający układy scalone, rezystory, diody, itp. jest dostępny u prowadzącego. Do budowy wykorzystamy płytkę stykową oraz zestaw przewodów - jeśli już je masz to oczywiście nie musisz kupować ich kolejny raz.
Prowadzący
Dominik Leon Bieczyński od wielu lat popularyzuje wiedzę elektroniczną. Wcześniej prowadzący Koła Naukowego SENSOR na Politechnice Poznańskiej. Publikował kurs programowania mikrokontrolerów XMEGA w Elektronice Praktycznej. Obecnie prowadzi stronę www.leon-instruments.pl, gdzie publikuje poradniki związane z różnymi dziedzinami elektroniki. Zawodowo zajmuje się projektowaniem oraz produkcją urządzeń elektronicznych.
Subskrybuj:
Posty
(
Atom
)