extronic.pl
Kurs XMEGA: wyświetlacz LCD (05)
axtmega
,
kurs
,
LCD
,
mikrokontrolery
,
wyświetlacz
,
Xmega
|
Autor:
Dominik Leon Bieczyński
|
8.12.13
Subskrybuj:
Komentarze do posta
(
Atom
)
13 komentarze :
Wyświetlacz ze sterem HD44780 jest świetny :) mimo że są dostępne różne graficzne, kolorowe z panelem dotykowym i innymi cudami, to jednak HD44780 jest najprostszy i najwygodniejszy w programowaniu.
za graficzne wyświetlacze też się weźmiemy w kursie xmega :)
"za graficzne wyświetlacze też się weźmiemy w kursie xmega :)" - już się nie mogę doczekać ! :)
Będzie ale w swoim czasie :) póki co płytka z tym wyświetlaczem leży u mnie na biurku i trzeba by najpierw jeszcze napisać parę odcinków kursu. Obecnie są same podstawy, ale od czegoś trzeba zacząć.
Szanowny kolego Leonie, a pozostałe wejścia wyświetlacza nie muszą być podłączone?
Dokładnie tak - mają być niepołączone
Co należy zmienić w kodzie programu wyświetlacza dla płytki eXtrino XL ?
W pliku H od biblioteki wyświetlacza trzeba skonfigurować odpowiednie piny. Napisz do mnie to wyślę Ci gotową bibliotekę.
W tej chwili do Arduino Uno stosuję wyświetlacz 4x20 QC20004A z modułem konwertera I2C dla wyświetlacza LCD HD44780. Działa to znakomicie z biblioteką: LiquidCrystal_I2C.h [Malpartida - http://arduino-info.wikispaces.com/LCD-Blue-I2C). Czy jest jakaś biblioteka do ATXmega128A3U zapewniająca taką funkcjonalność, lub chociaż użycie wyświetlacza 4x20 ze sterowanym podświetlaniem?
Oczywiście - biblioteka z tej strony działa poprawnie.
Super kurs, fajne wprowadzenie do xmegi :) Czy ktoś mógłby podesłać jakiś przykład z wykorzystaniem biblioteki LiquidCrystal_I2C.h? Z góry wielkie dzięki
a co to za biblioteka?
Biblioteka, o której pisał kolega w komentarzu z 22 października . Malpartida - http://arduino-info.wikispaces.com/LCD-Blue-I2C)
Prześlij komentarz
Skomentuj!